Aparat ortodontyczny – dlaczego warto w niego zainwestować

aparat ortodontyczny

Zakładać aparat ortodontyczny? tak czy nie? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które borykają się z problemem brzydkiego zgryzu. Warto wspomnieć, że zdrowe i równe zęby to wizytówka każdego człowieka. Potrafią przyciągnąć wzrok nie jednego przechodnia. Mają wpływ nie tylko na nasze stosunki damsko-męskie ale również na naszą karierę zawodową.  Ich codzienna pielęgnacja wpływa na to jak będą prezentowały się w przyszłości. Jednak co robić, gdy nasze zęby nie wyglądają tak jakbyśmy chcieli? Czy warto zainwestować w aparat ortodontyczny?

Każdy kto myśli o założeniu aparatu ortodontycznego zastanawia się czy będzie on wstanie wyleczyć naszą wadę. Zwłaszcza jeśli nasze zęby są nierówne, nachodzą na sobie czy są między nimi duże szpary. Warto w tym przypadku udać się do lekarza ortodonty, który najlepiej sprawdzi stan naszego uzębienia. Podczas wizyty, lekarz oceni czy nasze zęby wymagają jedynie założenia aparatu ortodontycznego czy bardziej złożonego leczenia. Na rynku mamy do wyboru różnego rodzaju aparaty, które różnią się nie tylko budową ale również ceną. To jaki wybierzemy zależy głównie od zasobności naszego portfela.

Podczas leczenia zgryzu najczęściej zakłada się aparaty ortodontyczne, które przyczepia się do zewnętrznej części zębów. Taki aparat zawiera takie podstawowe elementy jak pierścienie ortodontyczne, które przyczepia się do zębów trzonowych oraz zamków. Zamki to sklei małe kosteczki, które przyczepia do drugiej strony zęba. Cały proces prostowania zębów odbywa się dzięki łukom, które z odpowiednią siłą wpływają na przesuwanie się zębów. Taki drucik przewleczony jest przez zamki, które znajdują się w aparacie.

Wyróżniamy również aparaty lingwalne, które zakładane są od wewnętrznej strony zębów. Takie rozwiązanie dedykowane jest dla wszystkich tych osób, które chcą ukryć fakt noszenia aparatu. 

Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny

  • sprawia, że nasze zęby są idealnie równe, przez co jesteśmy nie tylko bardziej atrakcyjniejsi, ale również wiarygodniejsi
  • jest to nasza wizytówka na długie lata
  • poprawia się nie tylko nasze samopoczucie ale również samoocena. 
  • jesteśmy pewniejsi w tym co robimy i co mówimy

Można wymieć tak bez końca. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, aby wyglądać nie tylko pewniej, ale również atrakcyjniej, inwestycja w aparat ortodontyczny może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz również